قرآنی

حدیث و معارف شیعه

فرهنگ عمومی

آموزشی

پشتیبانی از محصولات موسسه فرهنگی یاسین را چگونه ارزیابی می کنید؟
 

چاپ

 

پشتيبانی

 

به بخش پشتیبانی و پاسخگوئی مسائل فنی خوش آمدید. در این بخش می توانید سوالهای خود را یافته و پاسخ آن را ببینید. چنانچه سوال شما در بین سوال های درج شده نیست از بخش ارتباط با ما نقطه نظرات و سوالهای خود را بازگو نموده تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

 

در زمان عملیات فعالسازی نرم افزار، شناسه رایانه نمایش داده نمی شود.
فایل اجرایی SoftwarePatch را دریافت نموده و بعد از اجرای آن شناسه رایانه نمایش داده شده را یادداشت نمایید. سپس از روش های فعالسازی به صورت پیامک، تلفن گویا و یا اپراتور اقدام به فعالسازی برنامه خود کنید.
بعد از نصب و قبل از وارد کردن کد، پنجره ي مربوطه خود به خود بسته مي‏شود يا بايد چند بار کد را وارد کرد تا برنامه اجرا شود و يا بعد از وارد کردن کد، برنامه کمي پيش رفته و سپس قطع مي‏شود.
CD را در دستگاه و سيستم عامل‏هاي ديگر امتحان کنيد. در صورتي که مشکلي وجود نداشت در آن صورت يا تنظيمات خاص ويندوز دستگاه شما در اثر نصب و اجراي برنامه‏ هاي ديگر به هم ريخته و يا درايو CD دستگاه خراب شده است. در صورتي که CD در دستگاهها و سيستم عامل هاي ديگر هم اجرا نشد با فروشنده تماس بگيريد.
ترجمه ي قرآن کريم در قسمت نداي ملکوت صباي کودکان با متن آن ناهماهنگ است.
اين مشکل در نسخه هاي قديمي صبا وجود داشته و اکنون رفع شده است. با فروشنده تماس بگيريد.
در ابتداي برنامه پنجره پيغام "براي اجراي برنامه دقت صفحه نمايش بايد حداقل ۶۰۰×۸۰۰ باشد" داده مي‏شود و ادامه ي برنامه متوقف مي‏شود.

کليه برنامه‏هاي جديد موسسه ي فرهنگي ياسين مانند صبا، مجموعه ي دبستان، کريمه و ... در دقت تصوير ۶۰۰×۸۰۰ يا بالاتر اجرا مي‏شود. براي تغيير دقت تصوير Windows به کتاب راهنما مراجعه نماييد يا از مسير زير وارد شويد:

Control Panel > Display > Setting > Screen Resolution

در اجراي برنامه‏ ها روي ويندوز xp مشکل نمايش فونت اعداد وجود دارد.
در هنگام نصب برنامهsetup دقت شود گزينه ويندوز ۲۰۰۰ فارسي و Xp فعال باشد. اگر اين گزينه را قبلاً فعال کرده‏ايد احتمال دارد مشکل از نصب برنامه ي ديگري روي ويندوز پديد آمده باشد. دقت کنيد کدام ممکن است باشد. يک احتمال نيز آن است که گزينه ي آسياي جنوب شرقي در ويندوز فعال باشد که بايد غير فعال شود. از اين طريق عمل کنيد:

Control Panel> Regional and Language Options> Languages> Supplemental Language Support> Install files for East Asian Languages

ضمناً برنامه ‏هاي ياسين در ويندوز پارسا نمايش داده نمي‏شود.
در شروع برنامه پيغام Please SETUP first, then run PROGRAM again. ظاهر مي‏شود.
قبل از اجرا بايد برنامه را نصب کنيد. براي نصب بايد از طريق My Computer درايو CD را باز کرده و گزينه ي Setup را انتخاب کنيد. مراحل بعدي را طبق توصيه برنامه پيش برويد.
بعد از وارد کردن کدهاي دبستان قرآن سوم ابتدايي پيام (کد وارد شده اشتباه است لطفاً مجدداً تلاش نماييد) ظاهر مي‌شود.
۱- در وارد کردن کدها دقت نماييد که حرف O (اُ) را با عدد صفر اشتباه نکرده باشيد. ۲- احتمال دارد قسمت پنجم CD Key شما ۶p۶y باشد که بايد به ۶p۶v تغيير دهيد.
کد وارد شده اشتباه است لطفاً مجدداً تلاش نماييد.
کدهاي موجود بر روي قاب CD يک در ميان عدد و حرف مي‌باشند. دقت داشته باشيد که عدد صفر و حرف O (اُ) را باهم اشتباه نکنيد.
بعد از اولين اجراي برنامه براي وارد کردن سي دي کي ها (CD Keyها) بايد ۸ جاي خالي وجود داشته باشد اما در بعضي از سيستم ها ۶ جاي خالي وجود دارد.
براي حل اين مشکل بايد روي Desktop کليک راست نماييد و بر روي گزينه‌ي Properties کليک نماييد. بعد از باز شدن پنجره‌ي Display Properties کارتابل Appearance را باز نماييد و روي آيکن Advanced کليک نماييد تا باز شود سپس بر روي متن Message Boxي که روي پنجره‌هاي کوچک نمونه‌اي که در اين کارتابل وجود دارد کليک نماييد در اين صورت Combo Boxهاي زير اين پنجره‌ها فعال مي‌شود که بايد در قسمت Size ، سايز فونت‌ها را کوچکتر نماييد (مثلاً ۲۵ يا کوچکتر شود.)
در هنگام اجراي برنامه پيام زير ظاهر مي‏شود و اجرا متوقف مي‏شود: Error Z۰۰۰۱: internal error
با توجه به اینکه این پیغام خطا نشان دهنده قدیمی بودن نسخه نرم افزار شما می باشد جهت دریافت نسخه ارتقاء یافته با فروشگاه تهران به شماره تلفن 88842290 و 88813382 تماس حاصل فرمائید.
در زمان Setup پيغام پيدا نشدن يک فايل ظاهر شده و Setup انجام نمي‏شود.
بهتر است براي امتحان محتواي کل CD را روي هارد کپي کنيد. در صورتي که کپي بدون مشکل انجام شد Setup را تکرار نماييد و اميدوار باشيد که مشکل حل شود. در غير اين صورت با فروشنده تماس بگيريد.